Před návštěvou salónu

  • Pejsek by měl být v dobrém zdravotním stavu očkován, odčerven a O D B L E Š EN.
  • Před stříháním mi prosím sdělete jestli pejsek nemá nějaké kožní problémy, zda měl nějaké úrazy, lékařské zákroky, alergie, problémy s ušima a podobně. To vše je pro mě důležité abych zvolila správný postup stříhání a pejsek cítil poholdně.
  • Dále by měl být před stříháním důkladně vykoupán tentýž den nebo den předem (mastná a špinavá srst se nedá stříhat). V případě zájmu Vám pejska ráda vykoupu v kvalitní kosmetice přímo před stříháním .... pak je třeba počítat s delší dobou pobytu pejska u nás, protože sušení trvá až 1 hodinu dle hustoty srsti. Stříhání s úpravou drápků a úší trvá cca 1 hodinu s přihlédnutím na stav srsti pejska před úpravou. Srst by měla být rozčesaná a vykartáčovaná. V žádném případě nespojujte návštěvu salonu s vycházkou, nečistoty v srsti, tlapkách (písek, bláto, větvičky, bodláky…) ničí velmi drahé nástroje.
  • Důležité - pokud před stříháním pejska koupete, nepoužívejte prosím žádné šampony s kondicionerem ani kondicionery + šeampon. Srst je potom kluzká a nedá se strojkem stříhat. Celková úprava potom nevypadá dobře a pejska stříhání tahá. Stačí pejska vykoupat v obyčejném šamponu bez dalších úprav.